Naše asociace se stala partnerem nové hudební události Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague. V Národním domě na Smíchově představí od 9. do 11. listopadu široký program určený pro pro hudební profesionály i širokou veřejnost. Nabídne desítky koncertů, přednášek, panelových diskusí, workshopů a v neposlední řadě také veletrh služeb a technologií spojených se světem hudby. První den akce, 9. listopadu, proběhne členská schůze FESTAS.

Národní dům na Smíchově se mezi 9. a 11. listopadem 2023 promění v epicentrum dění ve světě hudby. Každé z jeho tří podlaží nabídne jinak zaměřený program, jehož spojujícím prvkem bude
hudba bez žánrových omezení pro všechny, od fanoušků po hudební profesionály. Druhé nadzemní patro nabídne třídenní konferenční program věnovaný aktuálním tématům hudebního světa. Přízemí pak veletrh inovací a technologií spojených s tvorbou hudby, ale i služeb a produktů určených pro pořadatele. A v suterénu samozřejmě nebude chybět živá hudba. V prostorách hudebního klubu Futurum se totiž představí více než dvě desítky interpretů.

Mimo ně koncertní program obohatí také celá řada koncertů v klubech hlavního města po celou první polovinu listopadu. Hlavními hvězdami koncertního programu ve Futuru budou irský rapper KhakiKid s kapelou, který patří mezi největší talenty současné mladé irské hudby, nebo ženský djský kolektiv Girls Don’t Sync, uskupení, jež patří mezi největší objevy letošního ročníku festivalu Glastonbury.

Mimo hlavní program nabídne Prague Music Week ve spolupráci s dalšími promotéry také v jiné listopadové dny koncerty zaběhlých hvězd. Třeba hned na začátku listopadu dvojíci koncertů v SaSazu, kde 3. listopadu vystoupí oblíbenci domácího publika, britští Enter Shikari, a hned o den později, 4. listopadu, industriální rocková kapela Skynd.

Hudební konference určená nejen pro hudební profesionály, ale i laiky se zájmem o zákulisí fungování světa hudby, nabídne desítky přednášek, panelových diskusí nebo workshopů. Mezi hlavní témata budou patřit digitální distribuce a propagace hudby, tvorba hudby za pomoci nových technologií nebo nové trendy v pořádání kulturních akcí – bezpečnost, ekologická a ekonomická témata, ale i booking umělců v současném světě. Mezi panelisty budou například Martin Elbourne, který pracuje dlouhodobě jako booking agent Glastonbury, jednoho z nejznámějších festivalů na světě, Fiona Bloom, úspěšná americká hudební publicistka a PR manažerka, Oleg Rozov – ředitel pro střední a východní evropu firmy The Orchard, nebo Dalse Kong, ředitel Zandari Festival, který se koná v dynamicky se vyvíjejícím jihokorejském hudebním trhu.

V rámci konferenční části programu se také uskuteční PLATFORMA Music Day 3 (sponsored by MERLIN), který pořádá PLATFORMA nezávislých výrobců zvukových záznamů, a přinese několik panelových diskuzí na témata z oblasti digitální distribuce hudby.

Celá akce se koná pod záštitou ministra kultury Martina Baxy a pražského radního pro kulturu Jiřího Pospíšila. Další informace o akci společně se vstupenkami na jednotlivé programové části naleznete na www.praguemusicweek.cz.