8. 5. 2021

 

Asociace FESTAS přijala do svých řad 2 nové festivaly. Mezinárodní festival Mladí ladí Jazz a Vizovické Trnkobraní. Oba nové členy vřele vítáme a těšíme se na budoucí spolupráci.

 

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz. Milujeme jazz. A taky umělce, kteří neváhají jít za hranice žánrů. Objevujeme pro české fanoušky budoucí hvězdy světové jazzové scény, podporujeme vycházející české talenty, rozvíjíme kreativitu a sociální dovednosti dětí ze všech sociálních prostředí. Kulturu v Česku s radostí obohacujeme již od roku 2009.

 

Festival Vizovické Trnkobraní je jednou z největších hudebních událostí letní festivalové sezóny ve Zlínském kraji. Jedná se o multižánrovou kulturní přehlídkou, která zahrnuje především vystoupení špiček české a slovenské hudební scény, která doplňují divadla, filmy a dětský program. Projekt je koncipován jako zábava pro celou rodinu. Tradiční součástí Vizovického Trnkobraní je světově proslulá soutěž v pojídání švestkových knedlíků – originální soutěž, která vzbuzuje zájem všech českých i zahraničních médií. Nezanedbatelná je i prezentace kulturních, řemeslných a krajových tradic Vizovicka a Valašska, prohlídka muzea slivovice a vystoupení tradičních lidových souborů. Vizovické Trnkobraní založili v roce 1967 vizovičtí nadšenci, aby oslavili nejvýznamnější plod tohoto regionu – švestku (valašsky trnku) a její tradiční a oblíbený produkt – pravou valašskou slivovici, která se vyrábí v likérce Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Od té doby s výjimkou okupačního roku 1968 a koronavirového roku 2020 akce funguje nepřetržitě až do dnešních dnů.