14. 9. 2020

 

Podle vyjádření hlavní hygieničky České republiky Jarmily Rážové z rozhovoru pro server Novinky.cz hygienické stanice neevidují žádná ohniska šíření onemocnění COVID 19 v rámci koncertů. “Na koncertech je dnes povinnost nošení roušek všude, hromadné akce jsou omezeny počtem. Nemáme ale v evidovaných případech z kulturních akcí, jako jsou koncerty a divadla, žádná ohniska. Zdroje nákazy z takových akcí prakticky nemáme,” uvedla doslova.

 

Toto prohlášení významně podporuje důvěru v naše přesvědčení, že příští festivalová sezóna proběhne tak, jak jsme zvyklí. I v případě, kdy by navzdory předpokladům naprosté většiny předních kapacit nedošlo do příštího léta k dokončení vývoje vakcíny či účinného léku, výsledek letošní byť omezené festivalové sezóny ukazuje, že hudební festivaly, a ty venkovní obzvlášť, nepředstavují z hlediska šíření COVID-19 zásadnější riziko.

 

Po roční odmlce se tak návštěvníci hudebních festivalů mohou v roce 2021 těšit na plnohodnotnou festivalovou sezónu. A pravděpodobně ještě o dost lepší, než dřív. “Asi jedinou dobrou zprávou letošní zničené festivalové sezóny je fakt, že pořadatelé získali na přípravu sezóny příští o rok navíc. Jsem si proto jistý, že festivalová sezóna 2021 bude nezapomenutelná,” říká Marek Vohralík z asociace FESTAS.